Bengal


Taranma İhtiyacı
20%
Oyunculuk
90%
Sıcakkanlılık
20%
Hayvanlarla Dostluk
30%
Çocuklarla Dostluk
30%
Bakım İhtiyacı
80%
Sağlık ve Cesaret
60%
Hareketlilik
90%
Sahibine Şevkat
70%
Mırıldanma
30%
Özgürlük Düşkünlüğü
40%
Zeka Seviyesi
90%
Asya leopar kedisinin nesli tükenme tehlikesine girince bu türü canlandırmak için bazı ev kedileri ile Asya kedilerinin çiftleştirilmesine başlandı.ilk kez 1963 yılında Jean Sudgen orijinal asya kedisi ile ev kedilerini çiftleştirmiştir.20 yıl süren yetiştirme programı sonucunda Dr. Willard Centerwall ile 70 li yıllarda kediler üzerine çalışan Mrs. Jean Sudgen mill desen, renk ve karakteristik olarak Asya leopar kedisini yeniden yaratmıştır.

Bengal kedileri’nin oyunculukları ve suyu sevmeleri tamamen kendilerine has bir özelliktir.Uslu ve kararlı bir karaktere sahip bu kediler atılan objeleri geri getirmeyi sever. Şefkatli aynı zamanda dışa dönük bir kedidir.

Kafası vücuduna oranla biraz uzun ve küçük görünür.
Yuvarlak hatlarıyla yayvan ve hafif üçgenimsi bir kafası vardır.İri badem biçimli gözleri birbirinden ayrıktır.Kulakları ufak, kısa olup uçları yuvarlaktır ve genişleyerek kafaya oturur.Yüksek elmacık kemikleri ve geniş bir burnu vardır.Gelişmiş kasları ve bedeni bu kedinin en ikkat çeken noktalarıdır.
Kemikleri kalın ve iri bir kedidir ancak ondan büyük evcil kediler mevcuttur.orta uzunluktaki bacakları kaslıdır ve ince değillerdir,arka bacakları ön bacaklarına göre uzundur. Patileri yuvarlak ve iridir.
Kalın kuyruğu,orta uzunlukta ve orta genişliktedir,kuyruk uç tarafa doğru incelir.
Yavrularının tüyleri daha uzun bu kedilerin tüyleri ileride kısa ve orta uzunlukta olur. Tüy yapısı kalın, zengin ve yumuşaktır.

Orta uzunluktaki tüyleri her gün bakım gerektirir. En iyi bakım nazik fırça darbeleriyle ve yumuşak bir fırça kullanılarak yapılır.


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.