Californian Spangled


Taranma İhtiyacı
50%
Oyunculuk
80%
Sıcakkanlılık
30%
Hayvanlarla Dostluk
60%
Çocuklarla Dostluk
60%
Bakım İhtiyacı
50%
Sağlık ve Cesaret
80%
Hareketlilik
80%
Sahibine Şevkat
40%
Mırıldanma
60%
Özgürlük Düşkünlüğü
80%
Zeka Seviyesi
90%

Kürkleri sebebiyle avlanan benekli vahşi kedilerin nesillerinin devamını sağlamak için başlatılan proje kapsamında ortaya çıkmıştır. Mısır kedileri ile tropikal Güney Afrika kedileri gibi tüylerinin güzelliğiyle öne çıkan altı değişik ırkın çiftleşmesiyle ortaya çıkmışlardır. Melez bir ırk olan bu türün çok kıymetli görüle tüyleri vardır.

Diğer kedi türlerinden daha zeki olan bu tür, oldukça anlayışlı ve duyarlıdır. Ayrıca oyunculukları ve atletik yapılarıyla da dikkat çekerler.
Güçlü keskin bakışları, heykel gibi duruşları ile dikkat çekerler. Çene kemikleri dolgundur, güçlü ve iyi gelişmiş ağızları vardır. Bunlar asi bakan gözlerle birleşince ortaya soğuk bir kedi çıkar. Orta boy kulaklarının uçları yuvarlak yapıdadır, kulakları geniştir.
Gözleri badem biçimlidir, iri ve açık renktedirler. Yüzlerinin ön kısmı kubbeyi andırır. Uzun, ince bir yapıları vardır ve orta boylarda bir bedene sahiptirler. İyi birer avcı oldukları için gelişmiş kaslı bacakları vardır. Ön bacakları, arka bacaklarına kıyasla daha gelişmiştir.
Kuyrukları kalın, dolgun ayrıca uzundur. Kadifeyi andıran tüyleri karın kısmında ve kuyrukta biraz uzundur geri kalan bölümde kısadır.

Tüylerinin sağlıklı olması için, düzenli aralıklarla ve nazik dokunuşlarla fırçalanmalıdır.


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.