Colorpoint Shorthair


Taranma İhtiyacı
20%
Oyunculuk
90%
Sıcakkanlılık
20%
Hayvanlarla Dostluk
50%
Çocuklarla Dostluk
50%
Bakım İhtiyacı
90%
Sağlık ve Cesaret
40%
Hareketlilik
80%
Sahibine Şevkat
80%
Mırıldanma
90%
Özgürlük Düşkünlüğü
10%
Zeka Seviyesi
90%

Siyam ırkının özelliklerine benzer niteliklere sahip bir çok kedi Amerika’dadır. Bu sebeple Colorpoint Shorthair’ların da renklerinin mavi, lila ve çikolata rengi olması tartıma konusu olmuştur. Bu ırk ve diğer noktalı tüy yapısı olan kediler benzer özellikler taşımaları sebebiyle, İngiltere’de Siyam ırkı olarak kabul edilirler.
Hareketli ve bir o kadar da meraklı olan bu tür sahibiyle birlikte eğlenmeyi oyun oynamayı sever.
Zeki ve mantıklıdırlar, sahiplerine bağlılık duyar ev ortamından hoşlanırlar ancak diğer kedi ve köpeklerle araları iyi değildir.

Diğer melez Siyam ırkları gibi bu ırk da orantılı uzun bir kafa yapısına sahiptir. Ağız yapısı uzun ve öne doğru çıkık, burnu ise oldukça büyüktür. Kulaklarının uçları yuvarlaktır.

İri, badem şekilli gözleri vardır. Vücudu orta boyutludur. Kas yapısı ve kemik yapısı gelişmiştir. İnce ve zayıf bacak yapısına ve oval, geniş patilere sahiptir. Kuyrukları uzun, ince ve uç kısımda nokta biçimindedir. Tüyleri kısa, yumuşak ve sağlıklıdır. Tüylerinin üzerini uzun çizgiler sarmıştır.

Sağlıklı ve yumuşak olan tüylerinin bakımı zahmetli değildir, ancak fırçalarken hassas kulaklarına dikkat etmek gerekir.


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.