Javanese


Taranma İhtiyacı
20%
Oyunculuk
90%
Sıcakkanlılık
20%
Hayvanlarla Dostluk
50%
Çocuklarla Dostluk
50%
Bakım İhtiyacı
80%
Sağlık ve Cesaret
40%
Hareketlilik
80%
Sahibine Şevkat
80%
Mırıldanma
80%
Özgürlük Düşkünlüğü
10%
Zeka Seviyesi
90%

Javanese ırkı, Balinese ırkına benzer özellikler gösterir. Bu ırk 16’ya yakın renkte görülebilir. İlk olarak 1940 yılının ortalarında görülen bu ırk, ancak 1987 yılında Kedi Gönüllüleri Kuruluşu tarafından ırk olarak kabul edilmiştir.

Bu ırk kediler oldukça sevecen, meraklı ve hareketlidirler. Kendilerini ve sahiplerini mutlu etmeyi severler, sahiplerine oldukça sadıktırlar. Orta boy vücutları vardır ve Siyam kedilerine benzemektedirler. Vücutlarıyla orantılı kafa yapıları vardır. Yassı ve geniş kafatasları vardır. Öne doğru hafif çıkıntılıdır, burunları geniştir. Kulakları dışa doğru eğimli ve geniştir. Gözleri, iri burunlarına doğru çekik ve badem şeklindedir.
Kas yapıları oldukça iyi gelişmesine rağmen narin gözükürler. Kuyrukları incedir ve tüyleri yoğunlaşmıştır, ayrıca uzundur. Bacakları uzun patileri ovaldir.

Uzun tüylü diğer kedi ırklarına göre daha az bakım gerektirirler. Sık sık banyo yapmaları gerekmez. Fırça tarakla veya sert lastik fırçayla taranması iyi bir görünüm kazanması için yeterlidir.


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.